Новини

Семінар

Вівторок
23 травня
Початок о 18:00

Тема:

Магніти Києва та їхнє значення для Майбутнього України


м.Київ-34,
вул.Володимирська, 45-а

Київський будинок вчених

ZOOM Семінар

Вівторок
9 травня
Початок о 18:00

Тема:

Культура - це перемога Світла

Організатор залишає за собою
право видалити з конференції
за некоректну поведінку


Ідентификатор конференції:
797 5052 0089
Код доступу:
0KjK80

Виконайте волю С.М. Реріха - збережіть громадський Музей імені М.К. Реріха!»


Примітка


книги Вчення Живої Етики»



Голова Кременчуцького Реріхівського товариства Герасименко Л.М.
09.05.2022
Відкритий лист Кременчуцького Реріховського товариства на
«Звернення Правління МЦР до реріхівських організацій Росії»

Як ви можете?

Людмила Василівна Шапошнікова стільки зусиль витратила, щоб направити Реріхівський рух шляхом Культури! А ви закликаєте реріхівські організації Росії схвалити військову агресію у сусідній країні: «усвідомити вимушеність та необхідність проведення спеціальної військової операції Збройних сил Російської Федерації на території України, що здійснюється за рішенням Президента Російської Федерації», тобто усвідомити необхідність збройного нападу на сусідню країну. Ви пояснюєте необхідність цієї «спеціальної операції», тобто війни, тим, що Росія зараз у небезпеці і не зможе виконати свою еволюційну місію.

Детальніше

Голова Українського Реріхівського товариства Козар В.А.
09.05.2022
Міжнародній Раді Реріхівських організацій
імені Святослава Реріха

Людина вбила собі в голову, що вона є творцем Нового Світу.
Сучасні вожді вважають, що будують Новий Світ, але нікому не спадає на думку, що їхній новий світ є вискал старого.
Новий Світ йде своїми шляхами.

(Братство, §289)

… у цей момент в Росії перемогло зло. Але не переможені ті, хто реально протистоїть злу.
Людмила Шапошникова

Можемо констатувати факт, що в реріхівському русі зло проявилося відкрито в доповіді Стеценка 24 березня 2022 р. і це момент істини – розкол на виявлення ликів – улюблена тактика Вчителів – Тактика Адверза.

Детальніше

МЦР
14.01.2021
Рішення Наради активу
Міжнародного Реріхівського руху від 20.12.2020 р.

20 грудня 2020 року в онлайн-режимі на платформі ZOOM відбулася робоча Нарада активу Міжнародного Реріхівського руху, у якій взяли участь керівники громадських організацій Росії, Німеччини, Латвії, Естонії, Австрії, Узбекистану, Болгарії, Білорусі, Киргизстану, Казахстану, України.

Підставою для Наради громадських організацій послужила публікація на новинному порталі MK.RU, у якій, з посиланням на інтерв'ю Марини Лошак, директора ДМОМ імені О.С. Пушкіна, повідомляється про створення у садибі Лопухіних (Москва) «міжнародного центру передових гуманітарних досліджень імені» Ірини Олександрівни Антонової.

Детальніше
English

книжка Живої Етики «Світ Вогняний – ІІІ»
14.10.2020
До 100-річчя Живої Етики та 85-річчя Пакту Реріха
надруковано дванадцяту книжку Живої Етики
«Світ Вогняний – ІІІ»

У нас знову радість: вийшла з друку книжка «Світ Вогняний – ІІІ» з серії Агні Йоги. Це проєкт «Жива Етика українською мовою вперше» МГО «Українське Реріхівське товариство», члена Міжнародного центру Реріхів, який люб’язно надав права на переклад з оригіналу останнього наукового видання з розлогими коментарями. Цей проєкт підтримала Людмила Василівна Шапошникова, генеральний директор Центру-Музею імені М.К. Реріха (нині покійна). Продовжуючи традиції Миколи Реріха із захисту національних культур і мов в тому числі, Людмила Василівна наголосила про важливість для України мати Вчення рідною мовою, тому що без Вчення країна не має майбутнього.

Детальніше
English

«Канченджанга – духовний Магніт Землі». Виставка експедиційного живопису Володимира Козара та Сергія Ільницького
08.10.2019
«Канченджанга – духовний Магніт Землі».
Виставка експедиційного живопису
Володимира Козара та Сергія Ільницького

З 9 по 30 жовтня 2019 року у Київському Будинку вчених експонуватимуться експедиційні роботи Володимира Козара та Сергія Ільницького. Акварелі та графіка, на яких зображений гірський масив Канченджанги та Евересту, були зроблені в Гімалаях на шляхах Центральноазійської експедиції Реріхів.

Виставку присвячено 145-й річниці від дня народження Миколи Реріха, 140-й річниці від дня народження Олени Реріх, 115-й річниці від дня народження Святослава Реріха та 95-й річниці епохальної зустрічі Реріхів зі своїм Вчителем у Дарджилінзі.

Проект «Канченджанга» МГО «Українськє Реріхівськє товариство» є продовженням проекту «Від Карпат до Гімалаїв», що був започаткований головою товариства художником-космістом Володимиром Козаром у 1997 році.

11 жовтня, в п’ятницю, о 17-ій годині у Будинку Вчених НАН України відбудеться творча зустріч з учасниками експедиції Володимиром Козаром та Сергієм Ільницьким. Запрошуємо усіх зацікавлених. Вхід вільний.

Афіша виставки
Прес-реліз
Запрошення

Людмила Шапошникова. «Метаісторичний смисл Пакту Реріха»
01.05.2018
Людмила Шапошникова. «Метаісторичний смисл Пакту Реріха»

Пакт Реріха — міжнародний договір, спрямований на захист культури за часів війни та у мирний час, який зараз набуває великого значення. Про це йдеться у нарисі Л.В. Шапошникової «Актуальність Пакту Реріха у сучасному світі». У ньому показано, що культура безпосередньо пов'язана із національним духом та національною самосвідомістю народів. Рівень культури людини, народу, країни вирішує їхню еволюційну долю, визначає процес удосконалення їхнього життя. Але, як і всі процеси на планеті Земля, культура має матеріальну (цивілізація) та духовну складову. Їх непросту взаємодію допомагає зрозуміти стаття Л.В. Шапошникової «Метаісторичний смисл Пакту Реріха», яку розміщено на нашому сайті. Автор розкриває глибинну суть Пакту Реріха і необхідність захисту культурної спадщини людства. Пакт Реріха — це явище планетарного масштабу, в якому національні культури розглядаються як загальнолюдська цінність. Тому ідеї Пакту Реріха є як ніколи актуальними у наш час для культурно-національного відродження народів, зокрема для еволюційного поступу українського народу.

Читати статтю

Тетяна Книжник. «Втаємничене є співмірністю»: для чого даються строки
30.04.2018
Тетяна Книжник. «Втаємничене є співмірністю»: для чого даються строки

На сайті #СохранимМузейРериха/#SaveRoerichMuseum опубліковано статтю Тетяни Книжник «"Втаємничене є співмірністю": для чого даються строки», в якій авторка поділилася власними роздумами про небезпеку передчасної публікації щоденникових записів О.І. Реріх, у тому числі для внутрішньо непідготовлених «шукачів чогось новенького». Зокрема у статті наголошено: «Для всіх претендентів на негайне володіння сокровенними знаннями є характерною та ж методологічна помилка: підміна внутрішнього зовнішнім, коли другорядне беруть за основу, а сокровенне виставляють на огляд. Ними рухає бажання отримати щось ззовні, не докладаючи власних зусиль (якщо не брати до уваги бійки за «годівницю», від якої їх проганяли «жадібні хранителі»), замість того, щоб тренувати свої пізнавальні здібності, розвивати серце – головний канал сприйняття, який пов'язує нас із невидимими світами, і плекати духовні опори, які дозволили б міцно стояти на ногах і рухатися далі. Рука в руці з бажанням якомога менше працювати й якомога більше отримувати йдуть невиправдані претензії, ніби «шукачам» чогось не повною мірою дали, а мали дати, їхня уява малює картинки легких досягнень, які падають на голову, варто лише сказати – хочу!»


Пам'яті першого Президента Міжнародного Центру Реріхів Геннадія Михайловича Печникова
28.04.2018
Пам'яті першого Президента Міжнародного Центру Реріхів Геннадія Михайловича Печникова

27 квітня 2018 року на 92-му році життя завершився земний шлях Геннадія Михайловича Печникова, видатного артиста, режисера, педагога і громадського діяча.

03.04.2018
Міжнародний з'їзд громадськості «Руйнування громадського Музею імені М.К. Реріха в світлі проблем збереження культури Росії в XXI столітті»

24 березня 2018 року у Москві відбувся Міжнародний з'їзд громадськості «Руйнування громадського Музею імені М.К. Реріха в світлі проблем збереження культури Росії в XXI столітті».

Організатори з'їзду – Міжнародний Центр Реріхів, Міжнародна Рада реріховськіх організацій імені С.Н.Рериха, Міжнародний комітет по збереженню спадщини Реріхів, Міжнародна Співдружність реріховськіх організацій.

У роботі з'їзду взяли участь 202 делегата з 15 країн: Росії, Естонії, Латвії, Білорусі, Болгарії, Німеччини, Киргизстану, Австрії, Молдови, Казахстану, України, Фінляндії, Узбекистану, Азербайджану.


Любов Хоменок. Спадщина Реріхів розкрадається!
19.03.2018
Любов Хоменок. Спадщина Реріхів розкрадається!

На сайті МЦР опубліковано статтю Л.Хоменок «Спадщина Реріхів розкрадається!» У статті аналізуються події, що відбулися за останній рік внаслідок рейдерського захоплення Міжнародного Центру Реріхів, його громадського Музею імені М.К.Реріха та спадщини Реріхів, яка належала Центру-Музею. Автор пише про загрозу знищення спадщини, грунтуючись на безпрецедентних прикладах розграбування частини спадщини Реріхів, яка була привезена в Росію Ю.М.Рерихом, і цинічного ставлення Мінкульту РФ до всієї культурної спадщини країни.


Цинізм зашкалює. Міжнародний центр Реріхів змушують вивозити те, що залишилося після руйнування і пограбування громадського Музею імені М.К. Реріха
28.02.2018
Цинізм зашкалює. Міжнародний центр Реріхів змушують вивозити те, що залишилося після руйнування і пограбування громадського Музею імені М.К. Реріха

Через дев'ять місяців після рейдерського захоплення Міжнародного Центру Реріхів і його громадського Музею імені М.К. Реріха співробітників вперше допустили на територію Центру. Що ж вони побачили? Повний розгром, який можна порівняти, на думку першого заступника Генерального директора Музею Павла Журавіхіна, зі зруйнуванням Ясної Поляни німцями під час війни. Лише створили це безчинство не ворожі солдати, а чиновники від культури — представники Музею Сходу з дозволу вищих чиновників Мінкульту РФ.

Тепер судові виконавці вимагають від керівництва МЦР вивезти все, що залишилося після розгрому та грабежу. Цинізм дій вандалів-грабіжників неможливо описати. Ми розміщуємо на нашому сайті матеріали, які демонструють ступінь вандалізму загарбників і титанічну працю співробітників МЦР та добровільних помічників з порятунку того, що ще можна врятувати.

Дізнатися більше

Торжество сірості чи агонія пітьми?
28.01.2018
Торжество сірості чи агонія пітьми?

Громадський Музей імені М.К. Реріха в Москві, захоплений в ніч з 28 на 29 квітня 2017 року, цілковито зруйнований. Знищенао унікальну експозицію Музею, над втіленням якої понад 25 років працював колектив Міжнародного Центру Реріхів, громадські працівники та волонтери Росії, України й інших країн під проводом Генерального директора Музею і довіреної особи Святослава Миколайовича Реріха Людмили Василівни Шапошникової. Прекрасні інтер'єри залів Музею підкреслювали суть і сенс розміщених у них картин і артефактів, створювали атмосферу космічності, так відповідну духові філософії Реріхів - Живої Етики. Зараз тут панує сіра одноманітність, яка знеособила весь простір Садиби Лопухіних, де розміщувався Музей.

У цих сірих сутінках загарбники провели виставку «Микола Реріх: Сходження», на якій представили картини Миколи Костянтиновича Реріха з чотирьох музеїв. Цією виставкою вони спробували імітувати діяльність «Державного музею Реріха» - філії Державного музею Сходу. Насправді це дійство потрібне було для того, щоб якось заспокоїти, можна сказати приспати, громадськість, а головне - представити М.К.Реріха звичайним художником з містичним ухилом, відкинувши не лише його світогляд, заснований на філософії Живої Етики, й його досягнення як вченого, мандрівника, письменника, гуманіста і громадського діяча, який дав світові Пакт Реріха, спрямований на захист культури.

Про це сіре безобразие, що замінило образність експозиції громадського Музею імені М.К.Реріха свідчать очевидці, посилання на статті та враження яких ми розміщуємо на нашому сайті. Вони переконливо показують бездарність і нікчемність сірих загарбників, їх нездатність гідно представляти спадщину Реріхів і цілковиту відсутність морального права торкатися цієї великої спадщини.


Л.В. Шапошникова. «Зі старою свідомістю не увійти в новий світ»
27.11.2017
Л.В. Шапошникова.
«Зі старою свідомістю не увійти в новий світ»

На сайті розміщено статтю Л.В. Шапошнікової «Зі старою свідомістю не увійти в новий світ», в якій автором зроблено глибинний аналіз причин духовного та культурного занепаду націй колишнього СРСР на прикладі Росії, що є актуальним і для України. Серед цих причин одна з найголовніших - це зневага космічним явищем національної культури. Людмила Василівна пише: «Соціалістичні нації залишились існувати тільки на папері та в працях придворних істориків та письменників. Сам же інтернаціоналізм поступово замінювався примусовою русифікацією. В національних районах і республіках стали забувати свою рідну мову, свою культуру».

Читати статтю
03.11.2017
Про що Реріхи попереджали Росію. Вісники, яких не прийняли (фільм)

1926 року експедиція російського художника Миколи Реріха несподівано
відхилилася від планованого маршруту, щоб відвідати Москву.
Попередження, які Реріхи мали передати керівництву країни,
могли змінити цілком хід історичного розвитку Росії.
Про це вперше розповідає новий фільм Міжнародного Центру Реріхів (2017 р.).

27.10.2017
«Зов Космічної еволюції» фільм Л.В. Шапошникової


Круглий стіл «Індія — Русь — Україна — два Магніти»
26.09.2017
Круглий стіл «Індія — Русь — Україна — два Магніти»

26 вересня 2017 року у Київському будинку вчених НАН України на персональній виставці художника-косміста Володимира Козара та виставці світлин з експедиції до Індії, відбувся круглий стіл «Індія — Русь — Україна — два Магніти». Організатор виставки та Круглого столу — Міжнародна громадська організація “Українське Реріхівське товариство”. Головна тема заходів — духовний аспект відносин Індії та України. У засіданні Круглого столу взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Україні Його Високоповажність Манодж Кумар Бхарті, який зробив доповідь “Індійська філософія та сучасна наука”. Член Правління Українського Реріхівського товариства Сергій Ільницький розповів про стародавні культурні зв'язки Київської Русі з Індією. Відбулася жвава дискусія, в який взяли участь Голова Українського Реріхівського товариства Володимир Козар, директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло, заступник Генерального директора Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара” Тетяна Пошивайло та низка інших науковців, серед яких – чотири кандидати наук різних спеціальностей.

Інформаційний лист Круглого столу

Заява Міжнародної громадської організації «Українське Реріхівське товариство», члена Міжнародної громадської організації «Міжнародний центр Реріхів»
24.09.2017
Заява Міжнародної громадської організації
«Українське Реріхівське товариство»,
члена Міжнародної громадської організації
«Міжнародний центр Реріхів»

Ми переживаємо складний час випробування на міцність, час вибору подальшого шляху. Безпрецедентне захоплення чиновниками Мінкульту РФ Садиби Лопухіних і всього майна громадської організації «Міжнародний Центр Реріхів» і його громадського Музею імені М.К.Реріха став для учасників реріхівського руху, які підтримували МЦР, перевіркою не лише правильності розуміння цілей та завдань, поставлених перед нами С.М.Реріхом і Л.В.Шапошниковою, а й щирості намірів. Саме зараз ми є свідками того процесу, який був названий «виявленням ликів».

Скажемо прямо, нас не здивувала позиція керівника КРКПГО «Товариство Реріхів» Л.В.Кудряшової, виражена у її виступах та листі під назвою «Не можу мовчати», поширеному нею серед учасників реріхівського руху. Ця позиція стала закономірним наслідком її вибору, зробленого ще 1991 року, коли вона серед керівників восьми реріхівських організацій України (створених колишнім співголовою нашого товариства Л.В.Стрельцовою з певною метою) підписала ультиматум Стрельцової, де містилася вимога передати спадщину Реріхів, привезену з Індії Л.В.Шапошниковою, «радянському народові».

Читати далі

Персональна виставка українського художника-косміста Володимира Козара «Індія — Русь — Україна: два Магніти»
20.09.2017
Персональна виставка
українського художника-косміста Володимира Козара
«Індія — Русь — Україна: два Магніти»

19 вересня 2017 року о 17:00 годині у Київському будинку вчених НАН України (вул. Володимирська, 45а, біля ст. м. «Золоті Ворота») відбулося відкриття виставки серії картин відомого українського художника-косміста Володимира Козара - мандрівника, дослідника творчості Реріхів, О.П. Блаватської, Л.В.Шапошникової в контексті Індо-Руських магнітів. Виставка організована Міжнародною громадською організацією «Українське Реріхівське товариство» і присвячена 25-літтю встановлення дипломатичних відносин Індії та України, 70-літтю незалежності Республіки Індія і 100-літтю утворення Української Народної республіки.
Виставку буде відкрито до 14 листопада 2017 року. Вхід вільний.

Прес-реліз виставки

Стаття В.В. Байди «А судді хто?..»
14.07.2017
Стаття В.В. Байди «А судді хто?..»

У розміщеній на сайті МЦР статті керівник відділу служби безпеки МЦР В.В.Байда, який за службовим обов'язком частіше за всіх спостерігав територію, всі приміщення МЦР та Музею імені М. К. Реріха, пише: «Минуло вже понад два місяці, як співробітники Міжнародного Центру Реріхів не можуть увійти на територію садиби Лопухіних, і час зробити перші висновки про те, як Музей Сходу піклується про її утримання. Висновки ці невтішні: територія виглядає занедбаною, газони й клумби заросли бур'янами, що діється всередині– невідомо. Лише одне можна сказати однозначно, що такого дбайливого регулярного догляду за всім, починаючи від чистоти території і зелених насаджень і до обслуговування інженерних систем Музею, як це було в Міжнародному Центрі Реріхів, не видно. Використовуючи принцип, що «як у великому, так і в малому», можна припустити, в яких умовах опинилася спадщина Реріхів».


Звернення учасників Круглого столу «Врятуймо громадський Музей імені М.К.Реріха» до міжнародної культурної та музейної громадськості
19.05.2017
Звернення учасників Круглого столу
«Врятуймо громадський Музей імені М.К.Реріха»
до міжнародної культурної та музейної громадськості

16 травня у Київському Будинку вчених Національної академії наук України відбувся круглий стіл: “Врятуймо громадський Музей імені М.К. Реріха”. На ньому було обговорено безпрецедентну ситуацію, що склалася у центрі Москви, коли представниками Міністерства культури РФ і Державного Музею народів Сходу було захоплено без законних підстав Садибу Лопухіних, в якій розташовувалася міжнародна громадська організація “Міжнародний Центр Реріхів” та громадський Музей імені М.К. Реріха.

Учасники круглого столу прийняли Звернення до міжнародної культурної та музейної громадськості, в якому закликали всіх, кому не байдужа доля великої культурної спадщини Реріхів, стати на захист прав Міжнародного Центру Реріхів та його громадського Музею імені М.К. Реріха. Звернення підписали 45 учасників круглого столу.

Текст Звернення і
список тих, хто підписався

Заява Міжнародного Центру Реріхів
12.05.2017
Заява Міжнародного Центру Реріхів

Міжнародний Центр Реріхів ще раз закликає владу і правоохоронні органи зупинити беззаконня керівництва Міністерства культури і ДМС щодо МЦР, які руйнують громадський Музей, громадську організацію і здійснюють незаконне захоплення спадщини Реріхів і майна, що належать МЦР.

Текст Заяви

Заява Міжнародного Центру Реріхів про озброєне захоплення садиби Лопухіних
02.05.2017
Заява Міжнародного Центру Реріхів про озброєне захоплення садиби Лопухіних

28-29 квітня 2017 р. Державним музеєм Сходу за підтримки силових структур з метою ліквідації громадського Музею імені М.К. Реріха і захоплення спадщини Реріхів, що належить Міжнародному Центру Реріхів, був здійснений озброєне захоплення садиби Лопухіних. У зв'язку з цим Міжнародний Центр Реріхів виступив із Заявою.


В.А. Козар. Стародавнє письмо космічної мудрості
14.04.2017
В.А. Козар. Стародавнє письмо космічної мудрості

«Українська музика і поезія — найпишніша і найароматніша гілка на дереві світової народної творчості», - писав А.В. Луначарський у рефераті, присв'яченому Т.Г. Шевченко. Ці слова можна повністю віднести до такого народного явища, як українська писанка, яка не тільки доповнює те, що народ висловив у музиці, ліриці, слові, але й проявляє Дух народу, запам'ятовує у світлі і у зримих формах найвтаємниченішу реальність, яка відкрилася народу у найтривалишенішому за часом досвіді. Досвіді, що не переривався протягом тисячоліть і був пов'язаний з таким чудовим дійством природи, як весняне пробудження.

Читати статтю повністю
31.03.2017
Погром у громадському Музеї імені М.К. Реріха 7-8 березня 2017 року


Save Roerich Museum
31.03.2017
Нарада міжнародної громадськості з проблеми збереження громадського Музею імені М. К. Реріха і спадщини родини Реріхів

Нарада відбулася 25 березня. У залах Музею зібралися 308 представників громадськості, у тому числі делегати від 75 громадських організацій з 14 країн світу: Росії, України, Білорусі, Латвії, Естонії, Узбекистану, Киргизстану, Казахстану, Азербайджану, Фінляндії, Німеччини, Австрії, Болгарії.

31.03.2017
Анатолій Карпов: «Йде війна на знищення Музею Реріха»
Звернення Анатолія Карпова, президента Міжнародної асоціації фондів світу,
багаторазового чемпіона світу з шахів, голови опікунської ради громадського Музею
ім. М.К.Реріха Міжнародного Центру Реріхів до учасників Наради міжнародної громадськості
з проблеми збереження громадського Музею імені М.К.Реріха і спадщини родини Реріхів
12.03.2017
#SaveRoerichMuseum

Ми закликаємо всіх допомогти ЗБЕРЕГТИ МУЗЕЙ РЕРІХА
і розповсюдити це ВІДЕО МАКСИМАЛЬНО ШИРОКО!


Прес-конференція МЦР
09.03.2017
Прес-конференція МЦР з приводу проведених 7 березня 2017 року обшуків і слідчих заходів і вивезення картин Реріхів з громадського Музею імені М.К.Реріха
(з відеозаписом і текстами виступів)

Людмила Василівна Шапошникова 
27.10.2016
РЕЗОЛЮЦІЯ
міжнародної громадсько-наукової конференції
"Людмила Василівна Шапошникова: вчений, мислитель,
громадський діяч. До 90-річчя від дня народження"
24.10.2016
Відео про Музей імені М.К.Реріха
Н.М.Черкашина, в.о.Генерального директора Музею імені М.К.Реріха,
розповіла про Музей, його діяльності та умови зберігання експонатів.

Чи про Культуру моління? Про ситуацію з громадсько-державним партнерством у сфері Спадщини Реріхів 
02.06.2016
Чи про Культуру моління?
Про ситуацію з громадсько-державним партнерством
у сфері Спадщини Реріхів

Останнім часом серед представників Реріхівського руху, культурної громадськості та низки чиновників Мінкульту точаться, скажімо так, жваві дискусії щодо актуальності громадсько-державної взаємодії та партнерства з питань, пов'язаних зі спадщиною родини Реріхів, і щодо форм такого партнерства. Немає жодних сумнівів, що взаємодія, заснована на щирому зацікавленні творчістю Реріхів, паритетності, взаємній повазі та взаємному врахуванні інтересів сторін, є вкрай важливою і необхідною – це, здавалося б, цілком очевидно. Однак консенсусу з цього важливого питання навіть не намічається. У виступах декого з учасників обговорень постійно звучить турбота про Культуру та спадщину Реріхів як культурне надбання Росії та всього світу. Але чи всі сторони є щирими у цій турботі? Спробуємо розібратися.


Урочистий вечір «Актуальність ідей Пакту Реріха в сучасному світі», присвячений 81-й річниці Пакту Реріха, в Міжнародному Центрі Реріхів  
20.04.2016
Урочистий вечір «Актуальність ідей Пакту Реріха в сучасному світі», присвячений 81-й річниці Пакту Реріха, в Міжнародному Центрі Реріхів

15 квітня 2016 року у громадському Музеї імені М.К. Реріха Міжнародного Центру Реріхів на високому рівні було проведено урочистий вечір, присвячений 81-й річниці Пакту Реріха. На вечорі були присутні і виступили з вітальним словом Посол доброї волі ЮНЕСКО, член Комісії РФ у справах ЮНЕСКО О.В. Очирова, заступник Директора Інформаційного центру ООН в Москві В.С. Павінський, Повноважний Посол Сирійської арабської республіки в РФ Ріад Хаддад, Повноважний Посол республіки Ірак в РФ Ісмаїл Шафік Мухсин, Тимчасовий повірений у справах Боліваріанської Республіки Венесуела Альваро Санчес Кордеро, Радник з питань культури Посольства Колумбії в РФ Рубен Даріо Флорес Важила, другий секретар Посольства Індії в РФ Джейсундхар, академік Російської Академії мистецтв А.А. Золотов, Повноважний представник з будівництва меморіального храму на Поклонній горі Баїр Цимпілов, голова Санкт-Петербурзького відділення МЦР Е.А. Томша. Вони наголосили на важливості збереження культурної спадщини народів і важливій ролі Пакту Реріха у справі захисту культури. На завершення вечора відбувся концерт лауреатів міжнародних конкурсів Меруерт Каменової (скрипка) та Івана Соколова (фортепіано).


Лист МГО “Українське Реріхівське товариство” в Міністерство культури РФ у зв'язку з проведенням 16.02.2016 р. засідання колегії МК РФ з питання створення державного музею родини Реріхів в садибі Лопухіних 
1.03.2016
Міжнародний Центр Реріхів номіновано на Нобелівську премію миру

За повідомленням естонської газети «Postimees» від 16.02.2016, Міжнародний Центр Реріхів у Москві (МЦР) висунуто на Нобелівську премію миру. Ця подія стала безумовним визнанням заслуг МЦР у захисті миру та культури.

У листі, надісланому до Норвезького нобелівського комітету, зазначено, що «Міжнародний центр Реріхів став найбільшою і провідною у світі організацією зі збереження культурної спадщини в світлі ідей Пакту Реріха – першого міжнародного договору про збереження світових культурних цінностей. Своєю багаторічною культурно-просвітницькою, науковою та миротворчою діяльністю Міжнародний центр Реріхів формує на планеті простір Культури та Миру, що об'єднує багатьох людей, а також організації різних країн і континентів на основі універсальної миротворчої ідеї Миколи Реріха про Мир через Культуру. Мир через Культуру означає формування нової свідомості і нового мислення і, відповідно, нові стосунки між людьми і між народами, які ґрунтуються, насамперед, на Культурі та на співпраці – не на захопленні, не на домінуванні за допомогою грошей, технологій, зброї».

Детальніше

Лист МГО “Українське Реріхівське товариство” в Міністерство культури РФ у зв'язку з проведенням 16.02.2016 р. засідання колегії МК РФ з питання створення державного музею родини Реріхів в садибі Лопухіних 
21.02.2016
Лист МГО “Українське Реріхівське товариство” в Міністерство культури РФ у зв'язку з проведенням 16.02.2016 р. засідання колегії МК РФ з питання створення державного музею родини Реріхів в садибі Лопухіних

Шановні члени колегії!

Ми – Міжнародна громадська організація, колективний член Міжнародного Центру Реріхів (МЦР), як і вся культурна громадськість світу, дуже стурбовані ситуацією, що склалася навколо Міжнародного Центру Реріхів та Центру-Музею імені М. К. Реріха в Москві.

Нам стало відомо, що 16.02.2016 року заплановане засідання колегії Міністерства культури РФ. Одне з питань порядку денного «Про проект концепції Музею родини Реріхів». Також нам відомо, що пропоновану до розгляду концепцію державного музею Реріхів розроблено керівництвом Державного музею Сходу (ДМС), а представників найбільшого в світі громадського Центру-Музею імені М. К. Реріха (МЦР), що існує понад 25 років та плідно працює, навіть не запрошено на це засідання.

Детальніше

Створено новий сайт: «Збережемо Музей Реріха» 
03.12.2015
Створено новий сайт: "Збережемо Музей Реріха"

Ініціативною групою друзів Музею імені М.К. Реріха створено новий сайт: "Збережемо Музей Реріха". На цьому сайті зібрано матеріали на захист громадського Музею імені М.К. Реріха, а також публікації, що засвідчують його широке міжнародне визнання.

Детальніше

Людмила Василівна Шапошникова
26.08.2015
Світлій пам’яті Людмили Василівни Шапошникової
(26.07.1926 – 24.08.2015)

Міжнародна громадська організація «Українське Реріхівське товариство» з великою скорботою і стурбованістю сприйняла повідомлення про відхід генерального директора Центру-Музею імені М.К.Реріха в Москві Людмили Василівни Шапошникової на 90-му році життя 24.08.2015 року, в час небезпеки знищення Музею і всього того, що Вона створила. А це грандіозне планетарне Явище без перебільшення. Воістину, вона легендарна творча особистість космічного порядку, що спрямувала людство на еволюційний шлях розвитку, заклавши основи нової космічної свідомості на основі Вчення Живої Етики – філософії Космічної Реальності.

Детальніше

Людмила Василівна Шапошникова 
25.08.2015
Термінове повідомлення Міжнародного Центру Реріхів

24 серпня після тривалої хвороби у віці 89 років пішла з життя наш дорогий Вчитель та Наставник, довірена особа Святослава Миколайовича Реріха і виконавець його заповіту, Зберігач і Захисник Спадщини, переданої в Росію С.М.Реріхом, Генеральний директор громадського Музею імені М.К.Реріха Міжнародного Центру Реріхів Людмила Василівна Шапошникова.

Завершився земний шлях Людмили Василівни, але створений Нею громадський Музей, збережена Спадщина Реріхів, грандіозною за масштабом і задумом є Її міжнародна громадська, наукова та культурно-просвітницька діяльність, Її книги і Заповіти залишаються з нами. Будемо гідні прийняти і продовжити Її Справу.

Прощання з Людмилою Василівною буде проходити 27 серпня з 10.00 до 13.30 в Музеї імені М.К.Реріха за адресою м.Москва, Малий Знаменський пер. 3/5. Відспівування і кремація відбудуться в 15.00 в Митинському крематорії за адресою: П'ятницьке шосе, 6-й кілометр.

Виставка до 80-річчя Пакту Реріха
19.05.2015
Виставка “До 80-річчя Пакту Реріха. Оновлення та актуальність”

Міжнародна громадська організація “Українське Реріхівське товариство” 19 травня 2015 р. о 16.00 проводить в Будинку Вчених НАН України (вул. Володимирська, 45-а) відкриття виставки “До 80-річчя Пакту Реріха. Оновлення та актуальність”. Виставку організовано з нагоди 80-річчя підписання «Договору про захист художніх і наукових закладів та історичних пам’ятників» (Пакт Реріха) 15 квітня 1935 року у Вашингтоні в присутності Президента США Франкліна Рузвельта повноважними представниками 21 країн Пан-Американського Союзу.

Детальніше

 Звернення генерального секретаря ООН Пан Гі Муна
до відкриття виставки, присвяченої
80-річчю підписання Пакту Реріха 
03.05.2015
Звернення генерального секретаря ООН Пан Гі Муна
до відкриття виставки, присвяченої 80-річчю підписання Пакту Реріха

Нью-Йорк, квітень 2015

Цього року міжнародне співтовариство відзначає 80-річчя Договору про захист художніх і наукових закладів та історичних пам'яток – у той самий час, коли основна його ідея актуальна як ніколи.

Детальніше
Василь Єрошенко
27.01.2015

До 125-річчя від дня народження письменника-символіста
Василя Єрошенка.
”Ім’я вогню - любов до волі”

27 січня 2015 року у Київському Будинку вчених НАН України відбувся науковий семінар Українського Реріхівського товариства «Ім’я вогню — любов до волі», який складався з двох частин. Вступне слово голови Товариства, художника Володимира Козара, було присвячено пам’яті Святослава Миколайовича Реріха (1904 – 1993), молодшого сина М.К. та О.І. Реріхів, засновника Міжнародного Центру Реріхів, день пам’яті якого відзначають 30 січня.

Другу частину семінару було присвячено творчості письменника-символіста Василя Яковича Єрошенка (1890 – 1952), чиє 125-річчя відзначали 12 січня. Українське Реріхівське товариство вшановує річниці Єрошенка не вперше. 2000 року, до 110-річчя цього письменника-символіста, Товариством був випущений стислий довідковий буклет із біографією та переліком видань творів митця і про нього, проведений урочистий концерт.

Цього разу з авторською, спеціально підготовленою для циклу наукових семінарів Українського Реріхівського товариства, лекцією виступила провідний науковець відділу архівів Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», керівник Міжнародної науково-дослідної групи «Василь Єрошенко та його час», перекладач творів В.Я.Єрошенка з есперанто та японської мов Юлія Патлань, яка вивчає й досліджує творчість митця з 1997 року.

Детальніше
Про введення в обіг пам'ятної монети України Микола Реріх до 140-річчя від дня народження
08.10.2014

Про введення в обіг пам'ятної монети України
"Микола Реріх" до 140-річчя від дня народження

Присвячена 140-річчю від дня народження Миколи Костянтиновича Реріха - всесвітньо відомого художника, філософа, вченого, археолога, мандрівника, який зробив значний внесок в скарбницю світової науки і культури, розробивши проект першого міжнародного Договору про захист культурних цінностей, що отримав назву Пакт Реріха. Миколу Реріха з Україною пов`язували багатовимірні зв`язки - від захоплення творчістю Тараса Шевченка до монументальних мозаїчних композицій, які одухотворюють православні храми.

Детальніше

Джерело: НБУ
Cтатут товариства шанувальників Т.Г.Шевченка
25.09.2014
Про роль М.О.Микешина у створенні
"Товариства шанувальників Т.Г.Шевченка" у Санкт-Петербурзі
та його стосунки з М.К.Реріхом

Статтю провідного науковця відділу архівів НЦНК “Музей Івана Гончара” Юлії Патлань «Про роль М.О.Микешина у створенні "Товариства шанувальників Т.Г.Шевченка" у Санкт-Петербурзі та його стосунки з М.К.Реріхом» підготовлено до 200-ліття Тараса Шевченка та 140-ліття від дня народження Миколи Реріха. Доповідь по ній було представлено у квітні 2014 року в Харкові на Міжнародній науковій конференції «Вісімнадцяті Слобожанські читання» до 140-річчя М.К.Реріха. У статті проаналізовано архівні документи з фондів Відділу рукописів Інституту літератури НАН України ім. Т.Г.Шевченка, Рукописного фонду Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України, Центрального державного архіву-музею літератури та мистецтва України (Київ), Відділу рукописів Державної Третьяковської галереї, Інституту російської літератури РАН (Москва), а також книжкових джерел, які розкривають історію створення М.О.Микешиним Товариства шанувальників Т.Г.Шевченка у Санкт-Петербурзі, настановчі засідання якого проходили на квартирі К.Ф.Реріха на початку 1894 року за участю «цілого кола українців та шанувальників України».

Детальніше

Текст статті Ю.В.Патлань
Привітання Віце-президента МЦР директора Музею ім. М.К.Реріха 	
26.04.2014

Привітання Віце-президента МЦР
директора Музею ім. М.К.Реріха

На сайті розміщено Привітання Л.В.Шапошниковой Київській Міжнародній конференції «Передчуття Нової Епохи у творчості Лесі Українки та Івана Франка. Паралелі і тотожність з філософсько-енергетичним Вченням «Жива Етика», що була проведена в Києві в 1996 році. Думки та побажання Людмили Василівни дуже актуальні зараз, у наш непростий час.

"Якій би темі не було присвячено конференцію, вона розкривається в просторі своєї епохи, і тому неминуче несе у собі відбиток часу... Життя культури сьогодні – один із найважливіших векторів у стратегії виживання світової цивілізації...Відомо, що духовність завжди мала національну форму і в жодній іншій існувати не може".

Детальніше
Вечір, присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка
25.03.2014

Вечір, присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка

У вівторок, 25 березня 2014 року у Київському Будинку вчених НАН України відбувся вечір, присвячений 200-річчю видатного українського поета, художника і мислителя Т.Г.Шевченка. Вечір розпочався сольним концертом сучасного українського композитора, кандидата мистецтвознавства І.В.Тилика, який зіграв кілька своїх творів. Далі з доповіддю «Шевченко як предтеча нового морально-етичного вчення» виступив голова Українського Реріхівського товариства В.А.Козар. Він назвав Т.Г.Шевченка Пророком і показав, наскільки його думки, відбиті у віршах та живописі, актуальні і в наш час. На закінчення виступив ансамбль хорової капели «Дніпро» Молодіжного центру культурно-естетичного виховання Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка (художній керівник Ірина Душейко). Було виконано декілька творів на вірші Т.Г.Шевченка, «Духовний гімн України», «Многії літа» Д.Бортнянського та інші духовні піснеспіви.

Програма концерту
06.03.2014
Вечір, присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.
Сольний концерт українського композитора Ігора Тилика
Виставка «Пакт Реріха. Історія і сучасність» у Новокузнецьку
11.03.2014
Виставка «Пакт Реріха. Історія і сучасність» у Новокузнецьку

6 березня 2014 року у Новокузнецькому художньому музеї відбулося урочисте відкриття чергового етапу виставкового проекту «Пакт Реріха. Історія та сучасність» Міжнародного Центру Реріхів та Міжнародного Комітету зі збереження спадщини Реріхів. Співорганізаторами проекту є адміністрація міста Новокузнецька, Новокузнецький художній музей, Новокузнецьке міське Реріхівське товариство, Народний музей родини Реріхів Бібліотеки імені Д.С.Лихачова.

06.03.2014
Відкриття виставки «Пакт Реріха. Історія та сучасність» у Новокузнецьку

Відіоматеріал взято з каналу "Міжнародний Центр-Музей імені М.К.Реріха"

Виставка «Пакт Реріха. Історія і сучасність» відкрилася в Астані 
06.03.2014
Виставка «Пакт Реріха. Історія і сучасність»
відкрилася в Астані

4 березня 2014 р. розпочався черговий етап Міжнародного виставкового проекту «Пакт Реріха. Історія та сучасність» у Євразійському національному університеті імені Л.М.Гумільова(м.Астана).

Позачергова конференція МЦР та спільна нарада представників реріхівських і громадсько-культурних організацій
24.02.2014
Позачергова конференція МЦР та спільна нарада представників реріхівських і громадсько-культурних організацій

22 лютого у Москві відбулася позачергова конференція Міжнародного Центру Реріхів. На пост президента МЦР обрано главу Міжнародного Комітету зі збереження спадщини Реріхів Олександра Прохоровича Лосюкова, а віце-президента - першого заступника генерального директора Музею імені М.К.Реріха Олександра Віталійовича Стеценка. Того ж дня відбулася спільна нарада, участь в якій взяли представники близько ста реріхівських та громадсько-культурних організацій Росії та інших країн, зокрема, Білорусії, України, Латвії, Естонії, Казахстану, Киргизстану, Узбекистану, Канади, Австрії, Болгарії, Німеччини, Фінляндії.

Виставка «Пакт Реріха. Історія і сучасність» відкрилася в Твері 
24.02.2014
Виставка «Пакт Реріха. Історія і сучасність» відкрилася в Твері

У 2014 році, який оголошений у Росії Роком культури, Міжнародний виставковий проект «Пакт Реріха. Історія та сучасність», організований Міжнародним Центром Реріхів та Міжнародним Комітетом зі збереження спадщини Реріхів, продовжує свою ходу країною.

Вечір, присвячений дню народження Олени Іванівни Реріх
14.02.2014
Вечір, присвячений дню народження Олени Іванівни Реріх

Під звуки Анданте з балету П.І.Чайковського «Лускунчик» 12 лютого 2014 року в громадському Музеї імені М.К.Реріха Міжнародного Центру Реріхів розпочався урочистий вечір, присвячений дню народження Олени Іванівни Реріх. Ця подія відбулася на тлі скрутної фінансової ситуації, в якій вже майже три місяці перебуває МЦР та його Музей після закриття Майстер-Банку. За сформованою традицією цього дня оголошують лауреатів Міжнародної премії імені О.І.Реріх, заснованої 2008 року Благодійним Фондом імені О.І.Реріх. Цього разу ними стали меценати громадського Музею імені М.К.Реріха Борис Ілліч та Надія Михайлівна Булочники.

14.02.2014
Відеосюжет про Урочистий вечір,
присвячений 135-річчю від Дня народження Олени Іванівни Реріх
та врученню Міжнародної Премії імені О.І.Реріх за 2014 рік
Матеріал взято з Сайту Благодійного Фонду імені Олени Іванівни Реріх
Міністр уряду Москви відгукнувся на звернення громадського Музею імені М.К. Реріха
14.02.2014
Міністр уряду Москви відгукнувся на звернення громадського Музею імені М.К. Реріха

До Міжнародного Центру Реріхів надійшов лист з Департаменту культури м. Москви. У документі керівник відомства Сергій Олександрович Капков інформує , що уважно вивчив наше звернення і зробив конкретні кроки для надання допомоги МЦР. Зокрема , він клопотав перед заступником Мера Москви Н.О. Сергуніної про передачу об'єкта культурної спадщини «Садиба Лопухіних» в безоплатне користування МЦР або встановлення пільгової ставки орендної плати в розмірі 1 руб. за квадратний метр на рік.

«Пакт Реріха» подорожує по Югрі
10.02.2014
«Пакт Реріха» подорожує по Югрі

Ханти-Мансійськ став першим російським містом, в якому показано унікальну виставку - «Пакт Реріха. Історія та сучасність». Виставковий проект «Пакт Реріха. Історія та сучасність» ніколи раніше не був представлений в Росії. У 2012-2013 роках виставка експонувалася у Франції, Швейцарії, Німеччини, Іспанії, а також в Португалії, Італії та країнах Латинської Америки.

Не дамо знищити громадський Музей імені М.К.Реріха!
15.01.2014
Не дамо знищити громадський Музей імені М.К.Реріха!

У минулий вівторок, 14 січня, в МЦР відбулася прес-конференція для російських і іноземних журналістів. Тема: «Рік культури: чи потрібен Росії громадський Музей імені М.К.Реріха? ». На захід акредитувалися кілька десятків представників друкованих та електронних ЗМІ.

Не допустіть руйнування громадського Музею імені М.К. Реріха!
20.12.2013
Не допустіть руйнування
громадського Музею імені М.К. Реріха!

На сайті https://www.change.org/ru з ініціативи громадськості йде збирання підписів під Відкритим листом діячів культури, науки і громадських діячів до Президента РФ В.В.Путіна на захист громадського Музею імені М.К.Реріха Міжнародного Центру Реріхів

Не дамо знищити громадський музей імені М.К. Реріха Міжнародного Центру Реріхів
20.12.2013
Не дамо знищити громадський музей імені М.К. Реріха
Міжнародного Центру Реріхів

19 грудня 2013 на федеральному телеканалі «Росія 1» було показано новинний сюжет, що стосується тяжкої ситуації, яка склалася навколо громадського музею імені М.К.Реріха Міжнародного Центру Реріхів.

Музею імені Миколи Реріха загрожує зникнення
19.12.2013
Музею імені Миколи Реріха загрожує зникнення

У виданні «Трибуна» від 18 грудня 2013 вийшла стаття «Музею імені Миколи Реріха загрожує зникнення».

Музей Реріха просить Капкова про допомогу 
18.12.2013
Музей Реріха просить Капкова про допомогу

У виданні «Известия» від 18 грудня 2013 опубліковано статтю «Музей Реріха просить Капкова про допомогу». Керівництво музею просить главу департаменту культури про пільгову ставку оренди.

Громадсько-науковий семінар «Універсальна роль Космосу в житті людини і суспільства. Микола Пирогов та філософи-космісти» у Вінниці (Україна)
09.12.2013
Громадсько-науковий семінар «Універсальна роль
Космосу в житті людини і суспільства.
Микола Пирогов та філософи-космісти» у Вінниці
(Україна)

4 грудня 2013 у м. Вінниці (Україна) на базі Національного музею-садиби імені Миколи Пирогова відбулося друге засідання постійно діючого громадсько-наукового семінару «Універсальна роль Космосу в житті людини і суспільства. Микола Пирогов та філософи-космісти».

Детальніше
Феномен космізму через призму різних світоглядних уявлень
26.11.2013
Феномен космізму через призму різних світоглядних уявлень

26 листопада в Київському Будинку вчених НАН України відбувся науковий семінар «Феномен космізму через призму різних світоглядних уявлень». Були показані відеофрагменти доповіді Л.В.Шапошникової «Космізм Срібного століття Росії» , потім голова УРТ В.А.Козар розповів про українських космістів , про їх внесок в еволюційний розвиток людства. Юлія Патлань прочитала доповідь Т.П.Сергєєвої «Російські вчені-космісти через призму різних світоглядних
уявлень».

«Гарячою» темою семінару стала ситуація з «Майстер-Банком». Присутні представники наукової та культурної громадськості були обурені раптовим відкликанням ліцензії у «Майстер- Банку» і звинуваченнями, висунутими проти голови його правління Бориса Ілліча Булочника. Голова Українського Реріхівського Товариства В.А.Козар прочитав свій лист на захист МЦР і Б.І.Булочника.

Присутні виступали на захист мецената, задавалися питання, йшов обмін думками.

Було прийнято рішення звернутися з листами на підтримку Б.І.Булочника до громадськості України та Росії, в ЗМІ, розмістити інформацію на сайтах.

Детальніше
Виставка картин Саши Путрі в Індійському культурному центрі “Санскріті” у Києві
24.05.2013
Виставка картин Саши Путрі в Індійському культурному центрі “Санскріті” у Києві

24 травня 2013 року о 17.00 годині в Індійському культурному центрі “Санскріті” (м. Київ, б-р Л. Українки 7-Б, секція А) відкрилася виставка картин Саши Путрі.

Виставка Міжнародного Центру Реріхів «Пакт Реріха. Історія та сучасність»
17.05.2013
Виставка Міжнародного Центру Реріхів «Пакт Реріха. Історія та сучасність»

З 13 по 17 травня виставка Міжнародного Центру Реріхів «Пакт Реріха. Історія та сучасність» продовжила свою роботу у Палаці Законодавчих Зборів Буенос-Айреса (Аргентина).

Виставка Міжнародного Центру Реріхів «Пакт Реріха. Історія та сучасність» розпочала турне країнами Латинської Америки
08.05.2013
Виставка Міжнародного Центру Реріхів «Пакт Реріха. Історія та сучасність» розпочала турне країнами Латинської Америки

6 травня 2013 року у столиці Аргентини Буенос-Айресі в залі Національного конгресу Аргентини відбулося урочисте відкриття виставки «Пакт Реріха. Історія та сучасність». Урочисте відкриття виставки розпочалося з прес-конференції, на якій були присутні Національний Сенатор Аргентини Самуель Кабанчик, Посол Російської Федерації в Аргентині Віктор Коронеллі, президент Міжнародного Центру Реріхів О.В. Постніков, президент Фонду «За Мир, Екологію та Мистецтво на планеті» Нансі Дусуінг де Мартореллі, президент організації «Тисяча тисячоліть світу» Інес Паломекі.

Виставковий проект МЦР в Аргентині: «Пакт Реріха. Історія та сучасність»
06.05.2013
Виставковий проект МЦР в Аргентині: «Пакт Реріха. Історія та сучасність»

Виставка, присвячена культурній та ідейній спадщині художника, письменника і філософа Миколи Костянтиновича Реріха, відкрилася 6 травня у Буенос-Айресі у приміщенні Сенату Аргентини. У Сенаті виставка триватиме до 9 травня, а з 13 до 17 травня продовжить свою роботу у Палаці Законодавчих Зборів Буенос-Айреса. Для широкого загалу експозиція відкриється в музеї Бернасконі з 20 до 30 травня.

Організатором виставки є Міжнародний Центр Реріхів спільно з Комітетом зі збереження спадщини Реріхів за підтримки міністерства закордонних справ Російської Федерації та ЮНЕСКО, а також міністерства закордонних справ Аргентини, Сенату Аргентини, Законодавчих Зборів Буенос-Айреса. Фінансування проекту здійснює Благодійний Фонд імені Олени Іванівни Реріх.

Прийом заявок на здобуття Міжнародної Премії імені Олени Іванівни Реріх
1.05.2013
Прийом заявок на здобуття Міжнародної Премії імені Олени Іванівни Реріх

Благодійний Фонд імені Олени Іванівни Реріх оголосив про початок прийому заявок на здобуття Міжнародної Премії імені Олени Іванівни Реріх за 2013 рік.

Детальніше на сайті
Благодійного Фонду імені Олени Іванівни Реріх
День Вчителя у Міжнародному Центрі-Музеї імені М.К. Реріха
24.03.13
День Вчителя у Міжнародному Центрі-Музеї імені М.К. Реріха

У Міжнародному Центрі-Музеї імені М.К. Реріха відбувся вечір, присвячений Дню Вчителя - свята, яке знаменує початок створення циклу книг нового філософського Вчення Живої Етики. Він вшановується усіма послідовниками і поціновувачами творчості родини Реріхів.

До святкування Дня Вчителя була приурочена презентація двотомника Л.В. Шапошникової «Вісники Космічної еволюції».

Звернення Президента Міжнародного Центру Реріхів О.В. Постникова
27.02.2013
Звернення Президента Міжнародного Центру Реріхів О.В. Постникова

Звернення Президента Міжнародного Центру Реріхів О.В. Постникова до всіх, кому є дорогою спадщина Реріхів, з приводу нападок О.М. Анненка, що тривають, на Міжнародний Центр Реріхів та його керівництво.

Вечір, присвячений 134-річчю від дня народження Олени Іванівни Реріх
14.02.2013
Вечір, присвячений 134-річчю від дня народження Олени Іванівни Реріх

Урочистий вечір, присвячений 134-річчю від дня народження О.І. Реріх, відбувся 12 лютого в Центрі-Музеї ім. М.К.Реріха. Його відкрив стипендіат Благодійного Фонду імені О.І. Реріх, лауреат міжнародних конкурсів Лука Окросцварідзе.

Детальніше
Фотовиставка «Священні води небесної ріки»
06.02.2013
Фотовиставка «Священні води небесної ріки»

Відкриття фотовиставки «Священні води небесної ріки» відбулося 5 лютого 2013 р. Фотохудожники Сергій Балалаєв, Володимир Мельник, Олександр Тітов запропонували всім присутнім у залах Центру-Музею імені М.К. Реріха за допомогою потужної енергетики від зображень чотирьох ликів священної гори Кайлас зробити дивовижну подорож до свого власного внутрішнього світу...

День пам'яті С.М.Реріха у маєтку Реріхів в Нагарі (Індія)
05.02.2013
День пам'яті С.М.Реріха у маєтку Реріхів в Нагарі (Індія)

30 січня 2013 виповнюється 20 років з дня відходу з життя Святослава Миколайовича Реріха - видатного художника, мислителя, громадського діяча, засновника Міжнародного Центру Реріхів в Москві (МЦР) та Міжнародного Меморіального Тресту Реріхів (ММТР) в Нагарі.

Презентація фільму Л.В. Шапошникової «Зов Космічної еволюції»
04.02.2013
Презентація фільму Л.В. Шапошникової «Зов Космічної еволюції»

Презентація кожного нового проекту в Міжнародному Центрі Реріхів - це завжди яскрава подія. Такою незабутньою подією на вечорі пам'яті С.М. Реріха 30 січня 2013 року став прем'єрний показ документального фільму «Зов Космічної еволюції», створеного творчою групою під керівництвом Л.В. Шапошникової.

Вечір пам'яті Святослава Реріха: вручення Премії імені О.І.Реріх
04.02.2013
Вечір пам'яті Святослава Реріха: вручення Премії імені О.І.Реріх

30 січня 2013 року в Музеї імені М.К. Реріха Міжнародного Центру Реріхів відбувся вечір пам'яті Святослава Реріха – видатного художника, вченого, громадського діяча, за ініціативою якого було створено громадський Центр-Музей імені М.К. Реріха в Москві. Після виступів, присвячених пам'яті Святослава Реріха, було названо лауреата щорічної міжнародної Премії імені О.І. Реріх Благодійного Фонду імені Олени Іванівни Реріх в номінації „За внесок у захист спадщини Реріхів” за 2012 рік. Лауреатом Премії став Олександр Олексійович Авдєєв – російський дипломат, Надзвичайний і Повноважний посол Російської Федерації, Міністр культури РФ (2008 – 2012 рр.).

Знамено Миру підніматиметься в Аргентині під час святкування Міжнародного Дня Миру
15.01.2013
Знамено Миру підніматиметься в Аргентині під час святкування Міжнародного Дня Миру

28 листопада 2012 року в Аргентині відбулося ухвалення закону про щорічне святкування Міжнародного Дня Миру 21 вересня. Цього дня Знамено Миру підніматиметься над усіма державними й недержавними об'єктами культури. Закон офіційно опублікований і набув чинності 4 січня 2013 року.

Детальніше
Заява Президента МЦР О.В. Постникова з приводу інтерв'ю, взятого у нього О.М. Анненко
14.01.2013
Заява Президента МЦР О.В. Постникова з приводу інтерв'ю, взятого у нього О.М.Анненком

Президент МЦР О.В. Постников виразив своє обурення з приводу порушення норм журналістської етики та спотворення сенсу його слів в інтерв'ю, даному панові О.М.Анненку.

Детальніше
Космічні закони у картинах Миколи Реріха 
25.12.2012
Космічні закони у картинах Миколи Реріха

25 грудня у Київському будинку вчених НАН України відбувся семінар „Космічні закони в картинах Миколи Реріха”, на якому було розглянуто питання про реалізацію Космічного Права на планеті Земля через творчість видатного художника Миколи Костянтиновича Реріха.

Детальніше
Науковий семінар «Універсальна роль Космосу в житті людини та суспільства. Микола Пирогов та філософи-космісти » (м. Вінниця, Україна)
24.12.2012
Науковий семінар «Універсальна роль Космосу в житті людини та суспільства. Микола Пирогов та філософи-космісти» (м. Вінниця, Україна)

Науковий семінар «Універсальна роль Космосу в житті людини та суспільства. Микола Пирогов та філософи-космісти» пройшов 18 грудня 2012 року у Вінниці на базі Національного музею-садиби М. Пирогова. Під час його роботи відбулася презентація книги Л.В. Шапошникової «Вісники космічної еволюції».

Детальніше
  Виставка скульптури та фотографії 17.12.2012
Виставка скульптури та фотографії "ВОДІЙСТВО ДУХУ" Олексія Леонова у місті Кременчук

З 17 грудня 2012р. по 15 січня 2013р. у місті Кременчук, в міській художній галереї за підтримки управління культури та туризму, культурно-просвітницької громадської організації "Кременчуцьке Реріхівське товариство" та приватного акціонерного товариства "Науково-технічний центр" Інформаційні системи" пройде виставка скульптури та фотографії "ВОДІЙСТВО ДУХУ" Олексія Леонова.

Афіша

Детальніше на сайті "Кременчуцького Реріхівського товариства"
Виставка картин В.А.Козара в Нью Делі за підтримки Посольства України в Республіці Індія та Фонду 10.12.2012
Виставка картин В.А.Козара в Нью Делі за підтримки Посольства України в Республіці Індія та Фонду "SHE"

10 грудня 2012 в Нью Делі за підтримки Посольства України в Республіці Індія та Фонду "SHE" відкрилася виставка художника-косміста, голови УРТ В.А.Козара.

Галерея картин
Створено нову громадську організацію - Комітет  зі збереження спадщини Реріхів
07.12.2012
Створено нову громадську організацію - Комітет зі збереження спадщини Реріхів

3 грудня 2012 року в Міністерстві юстиції РФ відбулася державна реєстрація нової громадської організації – Комітету зі збереження спадщини Реріхів.

“Філософія Серця” Григорія Сковороди у контексті Живої Етики
27.11.2012
“Філософія Серця” Григорія Сковороди у контексті Живої Етики

27 листопада у Київському будинку вчених НАН України відбувся семінар «“Філософія Серця” Григорія Сковороди в контексті Живої Етики», на якому виступили: Володимир Козар - голова Українського Реріхівського Товариства, художник; Степан Цушко - головний редактор книги Валерія Шевчука „Пізнаний і непізнаний Сфінкс”; Станіслав Романенко - доцент Київського славістичного університету.

Детальніше
Міжнародна науково-громадська конференція МЦР «110 років від дня народження Ю.М. Реріха». Звіт учасників конференції
23.10.2012
Міжнародна науково-громадська конференція МЦР «110 років від дня народження Ю.М. Реріха».
Звіт учасників конференції

23 жовтня в Київському Будинку вчених НАН України відбувся семінар, присвячений Міжнародній науково-громадською конференци «110 років від дня народження Ю.М.Реріха». Конференція відбулася 9 –11 жовтня в Міжнародному Центрі Реріхів у Москві. Учасники конференції поділилися з ли присутніми на семінарі своїми враженнями.

Детальніше
Міжнародна науково-громадьська конференція «110 років від дня народження Ю.М. Реріха»
12.10.2012
Міжнародна науково-громадська конференція «110 років від дня народження Ю.М. Реріха»

З 9 до 11 жовтня в Міжнародному Центрі Реріхів відбувалася Міжнародна науково-громадська конференція «110 років від дня народження Ю.М. Реріха». Її було організовано Міжнародним Центром Реріхів за підтримки Благодійного Фонду імені Олени Іванівни Реріх, Російської академії природничих наук, Російської академії космонавтики імені К.Е. Ціолковського, Інституту історії природознавства і техніки імені С. І. Вавілова РАН, Міжнародної Асоціації Фондів Миру, Міжнародної Ліги захисту Культури, Майстер-банку, Інформаційного центру ООН в Москві. Медіапідтримку здійснили журнал «Культура и время», газета «Новая газета», журнал «Азия и Африка», журнал «Музей», ТД «Библио-глобус».

Перед початком конференції відкрилася виставка творів М.К. Реріха з приватних збірок, яка буде доступна для відвідувачів з 14 жовтня до 9 грудня. Крім того, в перший день роботи конференції в Центрі-музеї імені М.К. Реріха був відкритий новий зал, присвячений Юрієві Миколайовичу Реріху.

У конференції взяли участь діячі наук з шести країн: Росії, Індії, Естонії, Киргизстану, України і Болгарії.

Юрій Миколайович Реріх і найбільша експедиція ХХ століття
25.09.2012
Юрій Миколайович Реріх і найбільша експедиція ХХ століття

25 вересня у Київському будинку вчених НАН України відбувся семінар «Юрій Миколайович Реріх і найбільша експедиція ХХ століття», присвячений 110-річчю видатного сходознавця – вченого зі світовим ім'ям, і його внеску до успіху Центрально-Азійської експедиції Реріхів.

Детальніше
Святкування 110-річчя Ю.Н. Реріха в маєтку Реріхів в Кулу
20.08.2012
Святкування 110-річчя Ю.Н. Реріха в маєтку Реріхів в Кулу

16 серпня в гімалайському маєтку Реріхів в Наггарі відбулося урочисте святкування 110-річного ювілею з дня народження великого вченого-сходознавця, лінгвіста, історика, етнографа, археолога, мандрівника Юрія Миколайовича Реріха (1902-1960) за участю співробітників Міжнародного Центру Реріхів, що прибули на запрошення уряду штату Хімачал-Прадеш (Індія) і керівництва ММТР для участі в запланованій довгостроковій російсько-індійській роботі, пов'язаній з перетворенням музейного комплексу маєтку Реріхів і з відродженням діяльності заснованого тут Реріхами в 1928 році Інституту Гімалайських досліджень "Урусваті", директором якого був Юрій Миколайович.

Європейський симпозіум по космічних променях (European Cosmic Ray Symposium - ECRS)
11.07.2012
Європейський симпозіум по космічних променях (European Cosmic Ray Symposium - ECRS)

З 3 по 7 липня в Московському Державному Університеті імені М.В. Ломоносова пройшов 23-й Європейський симпозіум по космічних променях спільно з 32-ою Всеросійською конференцією. Організаторами заходів виступили МГУ імені М.В. Ломоносова, Науково-дослідний інститут ядерної фізики імені Д.В. Скобельцына (НИИЯФ МГУ).

Детальніше
Заява Міжнародного Центру Реріхів
10.07.2012
Заява Міжнародного Центру Реріхів

27.06.2012 р. на інтернет-порталі журналу «Ведмідь» було розміщено відеоінтерв'ю А.Адамковой кореспондентові журналу Олексію Мордвинову: «Індія віднімає у Реріхів фамільну садибу».

Детальніше
Зберегти та примножити культурну спадщину Європи
28.06.2012
Зберегти та примножити культурну спадщину Європи

Міжнародний Центр Реріхів взяв участь у щорічному Конгресі всеєвропейської федерації Європа Ностра (Наша Європа), який відбувся у Ліссабоні 29 травня - 2 червня 2012 р.

Унікальна російська експедиція завершила черговий цикл досліджень регіону найсвященнішої гори Азії — Кайласу, пронісши «Знамено Миру» Міжнародного Центру Реріхів
21.06.2012
Унікальна російська експедиція завершила черговий цикл досліджень регіону найсвященнішої гори Азії — Кайласу, пронісши «Знамено Миру» Міжнародного Центру Реріхів

13 червня російська експедиція під керівництвом одного з відомих сучасних дослідників Тібету Сергія Балалаєва повернулася з поїздки в Тібет до найсвященнішої гори Азії - Кайласу.

Почався прийом заявок на здобуття Міжнародної Премії імені Олени Іванівни Реріх
25.05.2012
Почався прийом заявок на здобуття Міжнародної Премії імені Олени Іванівни Реріх

Благодійний Фонд імені Олени Іванівни Реріх оголосив про початок прийому заявок на здобуття Міжнародної Премії імені Олени Іванівни Реріх за 2012 рік.

Виставка картин М.К.Реріха і фотовиставка, присвячена Пакту Реріха, в Мурманську
23.05.2012
Виставка картин М.К.Реріха і фотовиставка, присвячена Пакту Реріха, в Мурманську

З 19 травня по 2 вересня в Мурманському обласному художньому музеї проходить виставка картин М.К. Реріха «Гімалаї» та фотовиставка, присвячена Пакту Реріха. Виставка є спільним проектом Комітету з культури і мистецтва Мурманської області, Мурманського обласного художнього музею, Міжнародного Центру-музею імені М.К. Реріха (м. Москва) і Музею історії ВАТ «Мурманське морське пароплавство».

До 110-річчя з дня народження Ю.М.Реріха 22.05.2012
До 110-річчя з дня народження Ю.М.Реріха

22 травня у Київському будинку вчених НАН України відбулися урочисті заходи, присвячені 110-річчю від дня народження Ю.М.Реріха, що широко відзначається цього року світовою спільнотою.

О 15-й годині було відкрито фотовиставку, яка складалась з матеріалів архівів Міжнародного Центру-Музею імені М.К. Реріха, Українського Реріхівського товариства, та ІТАР-ТАРС. Виставка мала кілька розділів. Найбільший розділ був присвячений біографії Ю.М. Реріха, етапам його життя від дитинства до повернення на Батьківщину. Другий розділ розповідав про кричущу ситуацію з пограбуванням меморіальної квартири Ю.М. Реріха. Тут були представлені фотокопії картин та інших меморіальних речей, що зникли. Третій розділ давав уяву про сучасний вигляд Музею імені М.К. Реріха, де не тільки гідно зберігають, а й вивчають і пропагують спадщину Реріхів.

На круглому столі після відкриття фотовиставки пролунали доповіді С.В.Ільницького, В.А.Козара, Ю.В.Патлань, Т.П.Сергєєвої, А.В.Скиби. Виступаючі розповили про життєвий та творчий шлях видатного сходознавця і незвичайної людині, яка поєднала в собі не тільки здібності вченого, а й художника, філолога, мовознавця та мандрівника.

Було також показано фільм про Ю.М. Реріха «Повернення».

Вшановування Пакту Реріха і Знамена Миру в Болгарії
17.05.2012
Вшановування Пакту Реріха і Знамена Миру в Болгарії

10 травня 2012 року в залі «Реріх» Національної галереї зарубіжного мистецтва в Софії відбулося вшановування Пакту Реріха і Знамена Миру. Ця святкова подія була організована Галереєю, Національним товариством імені Реріхів - Болгарським відділенням МЦР, Національною музичною академією імені професора Панчо Владигерова.

Генеральна Асамблея Асоціації Національних Комітетів Блакитного Щита в Австрії
04.05.2012
Генеральна Асамблея Асоціації Національних Комітетів Блакитного Щита в Австрії

З 24 по 27 квітня 2012 року делегація Міжнародного Центру Реріхів, очолювана його президентом професором А.В. Постниковим, взяла участь в Генеральній Асамблеї Асоціації Національних Комітетів Блакитного Щита.

Експозиція книг, присвячена 110-річчю з дня народження Юрія Миколайовича Реріха у бібліотеці МЦР
26.04.2012
Експозиція книг, присвячена 110-річчю з дня народження Юрія Миколайовича Реріха у бібліотеці МЦР

Наукова бібліотека Міжнародного Центру Реріхів організувала дві книжкові виставки — «Великий подвиг ученого» і «Подвиг полум'яного воїна».

«Усвідомлення Краси спасе світ». Знамено Миру як знак Космічної еволюції 17.04.2012
«Усвідомлення Краси спасе світ». Знамено Миру як знак Космічної еволюції

17 квітня у Київському будинку вчених НАН України відбувся семінар «"Усвідомлення Краси спасе світ". Знамено Миру як знак Космічної еволюції».

У виступі Голови Українського Реріхівського товариства Володимира Козара було показано, чому саме усвідомлення Краси є важливим для еволюції людства.

Виступ к.іст.н. Андрія Скиби був присвячений ролі Пакту Реріха у захисті Краси і Культури в наш час.

Заступник Голови товариства, к.т.н. Тетяна Сергєєва розповіла про недавню подію, яка має велике значення для просування ідей Пакту і Знамена Миру, - з 2 по 6 квітня 2012 року в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі було проведено виставку «Пакт Реріха. Історія і сучасність». Організаторами виставки стали Постійні представництва Російської Федерації та Індії при ЮНЕСКО спільно з Міжнародним Центром Реріхів, за підтримки Міністерства культури Російської Федерації і ЮНЕСКО.

09.04.2012
Міжнародний Центр Реріхів : офіційна інформація для ЗМІ

Останнім часом в ЗМІ з'являються всілякі домисли відносно колекції картин С. М. Реріха, заповіданою їм Міжнародному Центру Реріхів (МЦР), але і досі вона знаходиться в Державному музеї Сходу (ГМВ).

Позиція Міжнародного Центру Реріхів з приводу Концепції розвитку «Музейного містечка» Державного музею образотворчих мистецтв імені О.С. Пушкіна
06.04.2012
Позиція Міжнародного Центру Реріхів з приводу Концепції розвитку «Музейного містечка» Державного музею образотворчих мистецтв імені О.С. Пушкіна

На підставі аналізу Концепції розвитку «Музейного містечка», представленої для громадського обговорення директором ГМОМ імені Щ.С. Пушкіна І.А. Антоновою 16 березня 2012 року на прес-конференції, присвяченій реконструкції і розвитку Державного музею образотворчих мистецтв імені О.С. Пушкіна, Міжнародна громадська організація «Міжнародний Центр Реріхів» (Центр-музей імені М.К. Реріха) вважає необхідним офіційно висловити свою позицію.

Знамено Миру в ЮНЕСКО 03.04.2012
Знамено Миру в ЮНЕСКО

2 квітня 2012 року в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі відбулося урочисте відкриття виставки «Пакт Реріха. Історія і сучасність», організованою Постійними представництвами Російської Федерації і Індії при ЮНЕСКО спільно з Міжнародним Центром Реріхів, за підтримки Міністерства культури Російської Федерації і ЮНЕСКО. Виставка приурочена до 80-річчя проведення 2-ої Міжнародної конференції Пакту Реріха і «Знамена Миру» в Брюгге, що відіграла вирішальну роль в підтримці і затвердженні Пакту як міжнародного правового акту, спрямованого на захист світової культурної спадщини.

Присвячена творчості і ідейній спадщині Миколи Костянтиновича Реріха - видатного російського художника, ученого, мислителя, гуманіста, письменника, мандрівника і громадського діяча, виставка стала помітною культурною подією, на якій були присутні багато гостей і представників преси.

Культура як основа світоустрою 30.03.2012
Культура як основа світоустрою

29 березня 2012 року в Міжнародному Центрі Реріхів відбувся Міжнародний молодіжний форум «Культура як основа світоустрою». Ініціаторами Форуму виступили Міжнародна школа молодіжної дипломатії при МДІМВ (У) МЗС РФ і Міжнародний Центр Реріхів (МЦР). Підтримку Форуму зробили Російська Асоціація Сприяння ООН, Московський державний інститут міжнародних відносин (МДІМВ (У) МЗС РФ), Благодійний Фонд імені О.І. Реріх.

Філософія Сходу у світогляді Володимира Вернадського 27.03.2012
Філософія Сходу у світогляді Володимира Вернадського

27 березня у Київському будинку вчених НАН України відбувся семінар «Філософія Сходу у світогляді Володимира Вернадського».

У доповідях, які було представлено, йшлося про потужний зв’язок світосприйняття видатного вченого-косміста з філософськими ідеями Сходу, що й стало підґрунтям його космічного світогляду. Було показано частину фільму знаного українського режисера Ролана Сергієнка «Закон Вернадського».

День Учителя в Міжнародному Центрі Рерихов 26.03.2012
День Учителя в Міжнародному Центрі Рерихов

24 березня в Міжнародному Центрі Реріхів (МЦР) за традицією відзначається День Учителя - свято, яке знаменує початок створення книг нового філософського Вчення Живої Етики. У рамках урочистого вечора відбулася презентація книги Людмили Василівни Шапошникової «Земна творчість космічної еволюції».

24.03.2012
Виступ Л.В.Шапошникової 24 березня 2012 на вечорі в Міжнародному Центрі Реріхів, присвяченому Дню Вчителя
Відео надано Кременчуцьким Реріхівським товариством
Виставка картин М.К. Реріха в Калінінграді 19.03.2012
Виставка картин М.К. Реріха в Калінінграді

З 6 березня по 22 квітня в Калінінградському обласному музеї «Художня галерея» проходить виставка картин М.К.Рериха «Русь-Індія» і фотовиставка, присвячена Пакту Реріха. Виставка є спільним проектом Міністерства культури Калінінградської області, Калінінградського обласного музею «Художня галерея», Міжнародного Центру-музею імені Н.К.Реріха.

Виставка картин М.К. Реріха у Владивостоку 07.03.2012
Виставка картин М.К. Реріха у Владивостоку

C 2 березня по 15 квітня 2012 р. у Виставковому залі Приморської державної картинної галереї проходить виставка картин Миколи Костянтиновича Реріха «По стежках Серединної Азії». Виставка є спільним проектом управління культури Приморського краю, Міжнародного Центру-музею імені М.К.Реріха, Приморської державної картинної галереї, культурно-просвітницького центру «Орифламма» і присвячена Центрально-азіатській експедиції М.К.Реріха.

Виставка картин М.К. Реріха і С. М. Реріха в Усть-Каменогорську, Республіка Казахстан 02.03.2012
Виставка картин М.К. Реріха і С. М. Реріха в Усть-Каменогорську, Республіка Казахстан

C 29 лютого по 22 квітня 2012 р. в Східно-Казахстанському обласному архітектурно-етнографічному і природно-ландшафтному музеї-заповіднику проходить виставка картин Миколи Костянтиновича Реріха і Святослава Миколайовича Реріха «По стежках Серединної Азії», присвячена 85-річчю Центрально-азіатської експедиції М.К. Реріха.

викладач Л.В.Кочерга, ведуча Оксана, учні 28.02.2012
Енергетичний імпульс Вищого в творчості Олени Іванівни Реріх

28 лютого в Будинку вчених у Києві відбувся семінар «Енергетичний імпульс Вищого в творчості Олени Іванівни Реріх», присвячений Дню народження Олени Іванівни Реріх. Присутні прослухали доповіді Голови Українського Реріхівського товариства В.А.Козара, к.и.н. А.В.Скиби та к.т.н. Т.П.Сергєєвої. Після семінару відбувся концерт класичної музики учнів ДШМ № 4, клас викладача Л.В.Кочерги.

Науково-практична конференція «Культурна спадщина: філософські, історичні і юридичні аспекти» 22.02.2012
Науково-практична конференція «Культурна спадщина: філософські, історичні і юридичні аспекти»

17 лютого 2012 року в Мінську, у Білоруському державному музеї історії Великої Вітчизняної війни, пройшла науково-практична конференція «Культурна спадщина: філософські, історичні і юридичні аспекти». Окрім Музею, організаторами конференції виступили Міжнародний університет «МИТСО» (м. Мінськ), Білоруське відділення МЦР і Білоруський фонд Реріхів.

Нове видання: М.К.Реріх «Шамбала» 20.02.2012
Нове видання: М.К.Реріх «Шамбала»

У видавництві «АЗБУКА» (Санкт-Петербург) вийшла книга М.К. Реріха «Шамбала» зі вступною статтею Л.В. Шапошникової «М.К. Реріх як мислитель і історик культури». До книги увійшли роботи «Серце Азії» і «Шамбала Сяюча», а також легенди і казки різних років.

Вечір, присвячений 133-річчю з дня народження О.І. Реріх 15.02.2012
Вечір, присвячений 133-річчю з дня народження О.І. Реріх

13 лютого в Музеї імені М.К. Реріха Міжнародного Центру Реріхів відбувся вечір, присвячений 133-річчю з дня народження Олени Іванівни Реріх. Цього дня традиційно оголошуються лауреати Міжнародної наукової премії імені О.І. Реріх, що заснована Благодійним Фондом імені О.І.Реріх в 2008 році в цілях заохочення наукових досліджень, пов'язаних з вивченням філософії космічної реальності, — Живої Етики.

Через простір і час 06.02.2012
Через простір і час

У Болгарії у бібліотеці Софійського університету імені Святого Климента Охридського відкрилася виставка «Через простір і час», на якій представлені книги, передані в дар бібліотеці Міжнародним Центром Реріхів.

Роздуми під сонати 31.01.2012
Роздуми під сонати

31 січня 2012 року у бібліотеці ім. О.П.Довженка (м.Київ, вул. Західна, 11) відбувся літературно-музичний вечір, присвячений відомому російському композитору і піаністу Олександру Скрябіну.

Детальніше
Вечір пам'яті Святослава Реріха 31.01.2012
Вечір пам'яті Святослава Реріха

30 січня 2012 року в Міжнародному Центрі Реріхів відбувся вечір пам'яті Святослава Миколайовича Реріха. Його головною подією стало вручення ордену «За заслуги перед Вітчизною» IV ступеню генеральному директорові Музею імені М.К. Реріха Людмилі Василівні Шапошниковій.

24.03.2012
Вручення ордену «За заслуги перед Вітчизною» IV ступеню генеральному директорові Музею імені М.К. Реріха Людмилі Василівні Шапошниковій